News Archive
Türk sanatçılar New York SOFA Fuarı'nda
Zaman USA, 15.04.2011
Türk modern sanatını temsilen 4 sanatçı New York'un ses getiren sanat fuarı SOFA'ya katılıyor.

Türk sanatçılar, merkezi Washington'da bulunan Turkish Cultural Foundation’ın (TCF) desteğiyle, New York'ta bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ''Uluslararası Heykel Objeleri ve Fonksiyonel Sanat Fuarı''na (SOFA) katılıyor.

Sanatçılar Ayhan Tomak, Ebru Döşekçi, Semra Ecer ve Yıldanur Ketenci'nin eserleri, 14-17 Nisan tarihlerinde New York'ta Park Avenue Armory'de düzenlenen fuarda, TCF'nin açtığı stantta sergilenecek.

SOFA'da heykelden tasarıma, dekoratif sanatlardan mücevhere kadar son derece geniş bir yelpazede, toplam 12 ülkeden gelen 600'den fazla sanatçının çağdaş, üç boyutlu ve fonksiyonel eserleri, 55 sanat galerisinin desteğiyle sanatseverlere sunuluyor.
Fuarın açılış gecesine, Amerikalı ve uluslararası sanatseverlerden oluşan kalabalık bir davetli topluluğu ve gazeteciler katıldı.

Türk sanatçılarını ve eserlerini dünyaya tanıtmak ve Türkiye ile ABD arasında sanat köprüsü oluşturmak amacıyla sanatçılara destek veren TCF'nin Başkanı Güler Köknar, Vakfın 5 yıldır SOFA'ya katıldığını ve fuarın biri New York'ta, biri Chicago'da olmak üzere yılda iki kez düzenlendiğini belirtti. Sanatçıların TCF tarafından yapılan değerlendirme sonucu seçildiğini bildiren Köknar, TCF'nin SOFA'ya katılmaktaki amacının, Türk kültürünü, sanatını ve özellikle daha az bilinen Türk modern sanatını yurtdışında tanıtmak olduğunu vurguladı.
Source : Zaman USA
SOFA
 
Flag Counter